С драматичен успех се поздрави Тетевен Волей , който се

...

Тетевен Волей се справи с Берое в драма от 5 гейма

С трагичен триумф се поздрави Тетевен Волей, който се наложи вкъщи над Берое 20216 (Стара Загора) с в домакинска среща, изиграна в зала " Георги Бенковски ".

Така " зелените " заемат 5-ата позиция във краткотрайното класиране с 14 точки (4 триумфа, 7 поражения), старозагорци остават 4-и с 18 точки (6 победи, 6 загуби).

Тетевенци прекъснаха отрицателната си серия от 3 провали, като взеха и реванш от съперника за загубата в 5-ия кръг с 1:3 гейма.

Най-драматичен бе тайбрекът, в който Берое водеше през по-голямата част. След това волейболистите на Петър Мечкаров се активизираха и наваксаха. Това не отхвърли беройци, които не отпуснаха хватката. " Зеленият " отбор обаче се оказа по-хладнокръвен и измъкна успеха.

Най-резултатен бе Стефан Иванов с 26 точки (6 аса, 4 блокади), Илиян Иванов добави 17 точки (3 аса, 1 блокада), като стана MVP на срещата.

Великолепен дуел изигра и разпределителят Павел Иванов. Бившият капитан на юношесткия народен тим на България разигра чудесно своите нападатели, което бе решаващо за триумфа на Тетевен.

За Берое Иван Дамянов приключи с 25 точки.