С блестяща игра Григор Димитров победи Даниил Медведев с 6:3,

...

Брилянтен Григор пречупи Медведев в Париж

С блестяща игра Григор Димитров победи Даниил Медведев с 6:3, 6:7 (4), 7:6 в мач от втория кръг на последния за годината шампионат от сериите Мастърс 1000 във френската столица Париж. Така Гришо взе реванш за загубата от международния №3 единствено преди седмица във Виена. В идващия кръг българинът ще се изправи против казахстанеца Александър Бублик.

Двубоят във френската столица продължи 2 часа и 56 минути. Най-добрият ни тенисист завоюва с лекост първия сет с 6:3, а трагичната втора част бе решена с тайбрек в интерес на руснака - 6:7(4). В третия сет Гришо още веднъж сподели самочувствие и поведе с 5:2, само че три поресви гейма на Медведев изравниха резултата, а по-късно още веднъж се стигна до тайбрек. Този път Гришо показва стоманени нерви и не трепна, печелейки безапелационно.

Източник: cross.bg