С 31 точки на избрания под №1 в драфта Зайън

...

Избраният под №1 в драфта на НБА Зайън Уилямсън с личен рекорд

С 31 точки на определения под №1 в драфта Зайън Уилямсън Ню Орлиънс Пеликанс победи вкъщи Портланд Трейл Блейзърс със 138:117.

В отсъствието на водещия си изпълнител Брендън Инграм " пеликаните " започнаха неприятно срещата и изостанаха с 16 точки още преди края на първата четвърт, само че по-късно имаха изрично преимущество, което бе най-видно в третата част, извоювана с 41:21.

25 +/-pic.twitter.com/AKjDogWq8Q
— Hoop Central (@TheHoopCentral) 12 февруари 2020 година Джей Джей Редик добави 20 точки за триумфа на домакините, 17 вкара Джош Харт, а Джру Холидей приключи с 16 точки и 10 асистенции.

Деймиън Лилард и Си Джей МакКълъм бяха най-резултатни за Портланд с по 20 точки, 18 вкара Кармело Антъни, а със 17 приключи центърът Хасан Уайтсайд.

В другите два мача от тази нощ Вашингтон Уизардс записа домашен триумф над Чикаго Булс със 126:114 след 30 точки на Брадли Бийл, до момента в който Сан Антонио Спърс победи Оклахома Сити Тъндър като посетител със 114:106, откакто Дежонте Мъри и ЛаМаркъс Олдридж вкараха по 25 точки.