С 11 златни медала се завърнаха каратеките от КБИ Грифон“

...

Каратеките от КБИ „Грифон“ спечелиха 11 златни медала от Националното първенство

С 11 златни медала се завърнаха каратеките от КБИ „ Грифон “ от Националното състезание за кафяви и черни колани по Шотокан карате - До. С този резултат те се подредиха на 3-то място в генералното класиране.

- Никалас Георгиев

Леси Михайлова и Велислав Тодоров се класираха втори надлежно при юноши и девойки старша и Самуил Димитров при юноши младша възраст.

Сенсей Теодора Въндева завоюва третото място при дамите.

За първи път играч на клуба се включи в най- влиятелната дисциплинираност: мастърс при дамите, където Деница Кабаджова завоюва шампионската купа.

С този резултат състезателите на КБИ „ Грифон “ си завоюваха присъединяване в селекцията за националният тим на България, който ще показа страната на Европейското състезание по Шотокан карате – До, което ще се организира от 30 март до 2 април 2023 година в Италия.
Източник: darik.bg