Руската квалификантка Вероника Кудерметова отстрани бившата водачка в световната ранглиста

...

Квалификантка отстрани Каролина Плишкова в Острава

Руската квалификантка Вероника Кудерметова в профил някогашната лидерка в международната класация Каролина Плишкова във втория кръг на шампионата по тенис на твърди кортове в чешкия град Острава с награден фонд 593 600 $.

Кудерметова навакса сет и пробив пасив във втория и обърна поставената под номер 2 представителка на домакините с 4:6, 6:4, 6:3 след съвсем два часа игра.

Плишкова, шеста в класацията на WТА сега, взе първия сет с единствен брейк в петия гейм, а във втората част тя осъществя нов пробив за 2:1.

Постепенно по-агресивната игра на рускинята стартира да дава резултати и тя обърна за 5:3 във втората част, след което съумя да изравни резултата.

В третия сет Кудерметова пропиля задатък от 3:0, само че с брейк в осмия гейм си върна преимуществото и стигна до крайната победа.

Тя приключи с 10 аса и общо 41 печеливши удара, с 20 повече от съперничката.

Рускинята ще срещне на четвъртфиналите Дженифър Брейди (САЩ).

Брейди, полуфиналистка от Откритото състезание на Съединени американски щати, отстрани във втория кръг друга съветска квалификантка Даря Касаткина със 7:5, 6:2, откакто взе 10 от последните 12 гейма в мача.