Русия победи с 2:1 Киргизстан в приятелски мач, който беше

...

Русия спечели първия си мач от близо година

Русия победи с 2:1 Киргизстан в другарски мач, който беше първи за “Сборная ” след пауза от близо година. Отборът на Валерий Карпин игра за последно на 14 ноември 2021 година, когато загуби от Хърватия с 0:1 в международна подготовка. След това в действие влезе наказването на Русия да взе участие във всички шампионати под егидата на ФИФА и УЕФА поради войната с Украйна.

В Бишкек домакините изненадващо поведоха с гол на Алимардон Шукуров в 24-ата минута, само че руснаците доста скоро изравниха с попадение от дузпа на Александър Соболев. В 89-ата минута хубав удар отвън наказателното поле донесе триумфа на Русия.

Въпреки успеха, отборът на Карпин не сподели безапелационна игра и отнесе много рецензии от медиите.

”Критики е имало и ще има. С 6:0 ли трябваше да спечелим? Същото беше и след мача с Кипър. Задачата ни беше да забележим на какво равнище сме и да победим ”, разяснява селекционерът на Русия.