Румънският Алба Блаж с българските националки в състава си Петя

...

Две българки ще играят във финала на женската волейболна Шампионска лига

Румънският " Алба Блаж " с българските националки в състава си Петя Баракова и Славина Колева се класира във финала на волейболната Шампионска лига. Тимът от град Блаж в Трансилвания стигна до мача за купата след триумф с 3:1 (23:25, 25:17, 25:22, 25:22) над гранда на Турция " Галатасарай ".

Полуфиналният мач се трансформира в българско дерби, откакто против Баракова и Колева се изправиха Христина Русева и Добриана Рабаджиева, които играят за " Галатасарай ".

Турският отбор взе първия гейм след доста безапелационна игра и без да изпуска водачеството през цялото време. Със мощни изяви се отличиха Русева и Рабаджиева с по пет точки в първата част.

След това турският отбор стартира да бърка от ден на ден поради играта на разпределителя си Гамзе Аликая. " Алба Блаж " се възползва и посредством Наташа Кръшманович и най-много кубинката Ана Клегер обърна мача в своя изгода.

Fantastic emotions as home team CSM Volei Alba Blaj make it to the final of the Champions League! They beat @GSVoleybol1905 3-1 and will face @VakıfBankSK in tomorrow`s gold medal match.#CLF4Bucharest#CLVolleyWpic.twitter.com/jQEb5kArlr
— CEV Champions League (@CEVolleyballCL) May 5, 2018

Русева приключи мача с 12 точки, като направи впечатляващите шест блока. Рабаджиева беше най-резултатна за " Галатасарай " с 19 точки. За " Алба Блаж " Клегер заби 27 точки, а Кръшманович – 10. Петя Баракова се отличи с пет, до момента в който Славина Колева не влезе на полето в нито един от четирите гейма.

" Алба Блаж " е първият тим от Румъния, който въобще стига край в Шампионската лига. Съставът ще има огромно преимущество, откакто финалната четворка се играе в зала " Поливалента " в Букурещ.

Във финала " Алба Блаж " ще играе с шампионките от предишния сезон " Вакъфбанк ". Турският отбор се класира за шестия си край в последните осем години и трети следващ.

Славина Колева (№7) и Петя Баракова (№8) са част от състава на
© cev.lu

Славина Колева (№7) и Петя Баракова (№8) са част от състава на " Алба Блаж "

В повтаряне на финала отпреди 12 месеца отборът от Истанбул победи " Имоко волей Конелиано " по доста трагичен метод 3:2 (25:22, 25:21, 17:25, 15:25, 16:14). Мачът продължи 2 часа и 14 минути, а над всички беше Тинг Жу, която осъществя 24 точки. Силен дуел направи и Лонеке Сльотйеш с 16.

За италианките Саманта Фабрис приключи с 28 точки, само че това не се оказа задоволително за освен това от почтена загуба.

Мачът за трето място е през днешния ден в 17 ч., а финалът в 20.
Източник: dnevnik.bg