Рома спечели трудно с 2:1 при гостуването си на ЦСКА

...

„Вълците превъзмогнаха студа в Москва

Рома завоюва мъчно с 2:1 при гостуването си на ЦСКА в студената вечер в Москва. Мачът бе от група „ G " на Шампионската лига. Двубоят започва прелестно за гостите от Италия, които поведоха още в четвъртата минута посредством Костас Манолас. Той се възползва от подаване на Лоренцо Пелегрини. До края на първата част Рома атакуваше по-често, само че не съумя да вкара втори гол. През второто полувреме руснаците заиграха по-активно и това даде резултат. Арнор Сигурдсон изравни единствено 6 минути след подновяването на играта. Но насладата на ЦСКА продължи малко. Магнусон получи втори жълт картон и остави „ армейците " с човек по-малко до края на мача. Лоренцо Пелегрини пък донесе триумфа на Рома с гол в 59-ата минута. При попадението обаче се видя, че имаше засада.
След този мач Рома излезе преди всичко, най-малко до момента в който Реал Мадрид не изиграе своя мач с Виктория Пилзен. „ Вълците " имат 9 точки и съвсем несъмнено си осигуриха място на осминафиналите. ЦСКА Москва пък остава с 3 пункта на третата позиция в класирането.
Източник: standartnews.com