Рома победи Байер Леверкузен с 1:0 в първия полуфинал в

...

Рома и Юве оставиха мечтата за италиански финал в ЛЕ жива

Рома победи Байер Леверкузен с 1:0 в първия полуфинал в шампионата Лига Европа.

През първото полувреме двата тима имаха по една доста преференциална опция за гол. В шестата минута Флориан Вирц шутира от границата на наказателното поле, само че не откри очертанията на вратата за сантиметри. В 20-ата минута Лукаш Храдетски избави майсторски мощен удар с глава на Рожер Ибанйес.

Единственият гол падна в 63-ата минута, когато Едоардо Бове проби през центъра и комбинира с Тами Ейбрахам в наказателното поле. Нападателят насочи мощен изстрел, а след избавяне топката още веднъж попадна в краката на Бове, а италианецът я прати в мрежата за наслада на препълнения „ Олимпико “. Така Жозе Моруиньо взе първия двубой против своя възпитаник Шаби Алонсо. Реваншът е след седмица в Германия.

В другия мач Ювентус измъкна тъждество 1:1 вкъщи против Севиля. Гостите поведоха в 26-ата минута посредством Юсеф Ен-Несири, а Федерико Гати избави „ бианконерите “ в седмата минута от добавеното време.

Андалусийците вкараха. откакто Лукас Окампос проби отдясно и подаде на Юсеф Ен-Несири в наказателното поле, който откри резултата.

В последните секунди Пол Погба изведе феноменално Федерико Гати на далечната греда и младокът вкара от непосредствена непосредственост. Така интригата се резервира за реванша. Той е на стадион „ Рамон Санчес Писхуан “ в Севиля на 18 май.

Етикети: Байер ЛеверкузенРомаСевиляЮвентус
Източник: safenews.bg