Рома е на 1/4-финал в Лига Европа след нова победа

...

"Рома" в топ 8 на Лига Европа след нова победа срещу "Шахтьор" Донецк

" Рома " е на 1/4-финал в Лига Европа след нова победа против " Шахтьор " Донецк. След 3:0 в първия дуел, римските " вълци " завоюваха с 2:1 реванша и с краен резултат 5:1 се класираха за идната фаза на шампионата. Място в топ 8 откриха още тимовете на " Арсенал ", който отстрани " Олимпиакос " и " Гранада " след триумф над " Молде ". Жребият за 1/4-финалите и 1/2-финалите e в петък следобяд.

" Рома " стигна до първата си опция за гол още в шестата минута. Борха Майорал бе в добра позиция, само че след удара му топката излетя над вратата на украинците.
Снимка: Reuters
След половин час игра някогашният футболист на ЦСКА - Жуниор Мораеш, можеше да открие резултата, само че ударът му с глава прелетя настрана от лявата греда.

Гостите от Рим поведоха едвам три минути след подновяването на играта през втората част. Борха Майорал стигна до отбита топка и стреля с глава, матирайки стража на " Шахтьор ".

Украинците върнаха едно попадение 10 минути по-късно, когато Жуниор Мораеш бе на точното място в точното време, с цел да засече отбита топка и да я прати във вратата на Лопес за 1:1. В 72-ата минута обаче още веднъж Майорал изведе " вълците " напред с удар от близко за 2:1.
Източник: btvnovinite.bg