Рилски спортист записа 23-та си победа в баскетболното ни първенство

...

Рилски спортист записа 23-ти успех

Рилски състезател записа 23-та си победа в баскетболното ни състезание при мъжете след триумф над Черно море във Варна с 93:71.

Победителите имат единствено две загуби до в този момент в шампионата. Черно море остава с един триумф и 24 загуби.

Гостите започнаха по-добре срещата и поведоха с 6:2, само че позволиха при 6:6 след съвсем 3 минути игра.

След това Рилски състезател още веднъж дръпна с 5 точки в резултата, само че в средата на първата четвърт домакините изравниха при 11:11 след тройка на Александър Стойков.

Последваха мощни минути за гостуващия отбор, който сподели добра игра в отбрана, възползва се от неточности на играчите на Черно море и вкара 12 следващи точки и поведе с 23:11 2минути и 38 секунди преди края на първата част.

Домакините вкараха тройка посредством Берг Мехмед със сирената, само че Рилски състезател съумя да вземе първата четвърт с 27:23.

След три минути игра през вторача част с тройка на Веселин Георгиев Черно море Тича понижи пасива си до единствено две точки – 30:32.

Последваха към две минути и половина, в които домакините допускаха много неточности, а пък Рилски състезател се възползва и вкара 12 против 2 точки и поведе с 44:32. На почивката гостите водеха с 50:41.

След паузата в играта на двата тима имаше много брак, а първият панер бе маркиран след съвсем 2 минути игра. Четири минути и 35 секунди преди края на третата част Рилски състезател съумя да поведе с 14 точки при 62:48.

В последните към две минути на третата част гостите съумяха да натрупат преднина, която секунди преди края бе 19 точки при 71:52, само че с тройка на Лъчезар Тошков 4 секунди преди сирената преди последната част резултатът бе 71:55 за Рилски състезател.

През последната четвърт водачът в шампионата поддържаше преднината си и нямаше проблеми да вземе мача с 93:71.
Източник: bnr.bg