Рилски спортист загуби първия си мач от груповата фаза на

...

"Рилски спортист" тръгна със загуба във ФИБА Къп

" Рилски състезател " загуби първия си мач от груповата фаза на ФИБА Къп. В Самоков българският отбор отстъпи на израелския " Апоел " Ейлат с 94:84.

Мачът беше оспорван, само че с последната мощна част гостите стигнаха до триумфа с 10 точки разлика.

Самоковци започнаха със серия от 5:0 и бяха напред в резултата през първите няколко минути от срещата. В края на частта обаче противникът поведе с минимална разлика за 21:18.

Снимка: Lap.bg

Във втората четвърт имаше доста обрати, а разликата се движеше в границите на 2-3 точки. След здрава борба " Рилецо " се прибра на почивката с нежен задатък - 46:44.

След почивката " Апоел " първо обърна резултата и натрупа преднина през третата четвърта, а в четвъртата пречупи домакините със серия от 16:3. След нея гостите към този момент бяха с 15 точки напред и доиграха умерено срещата.

За " Апоел " Ейлат Цуф Бен Моше приключи с 18 точки и 5 битки, а 16 вкара Брайън Алън.

За " Рилски състезател " с по 17 точки се регистрираха Брандън Браун и Трей Портър, а 13 точки добави Алекс Симеонов.
Източник: btvnovinite.bg