Рейнджърс и ПСВ Айндховен не успяха да се победят и

...

Рейнджърс и ПСВ направиха дежа вю и ще решат всичко в Айндховен

Рейнджърс и ПСВ Айндховен не съумяха да се победят и приключиха наедно при резултат 2:2 в първи дуел от плейофния кръг в Шампионската лига. Абдала Сима откри за домакините в 45-ата, само че Ибрахим Сангаре изравни в 61-ата минута. Шотландците още веднъж поведоха в 76-ата посредством Раби Матондо, само че Люк де Йонг оформи крайното 2:2 10 минути преди края на постоянното време.

FULL-TIME: Rangers 2-2 PSV

All level at Ibrox in the first-leg of our play-off.
— Rangers Football Club (@RangersFC)
Въпреки че нидерландците бяха по-добрия тим през първата част, домакините от Шотландия стигнаха до гол. Това направи Абдала Сима секунди преди края на постоянното време след неточност на Ибрахим Сангаре.

След почивката двата отбора продължиха да играят открит футбол на високо движение, което разумно докара до рухването на нови три гола.

В 61-ата минута точно Сингаре изкупи грешката си и изравни след асистенция а Йохан Бакайоко, само че Рейнджърс още веднъж излезе напред в резултата посредством Раби Матондо, който се възползва от подаване на Сирел Десерс.

В последна сметка обаче ПСВ се добра до равенството 10 минути преди края на постоянното време след попадение на ветерана Люк де Йонг.

Точно преди година двата тима се срещнаха в същата фаза, като първият мач още веднъж бе в Глазгоу и приключи точно при резултат 2:2. В ответния дуел шотландците завоюваха минимално с 1:0 и продължиха напред към същинската фаза на Шампионска лига.

Реваншът в Нидерландия ще бъде на 30-и август, сряда, от 22:00 българско време.