Рен постигна ценен с 2:1 при гостуването си на Брест,

...

Рен погледна към челото в Лига 1 след труден успех над Брест

Рен реализира скъп с 2:1 при гостуването си на Брест, достигайки до цялостен поврат.

Домакините стартираха чудесно и откриха резултата още в четвъртата минута. Франк Онора бе най-съобразителен при рикоширала топка и с изстрел в долния десен ъгъл осъществя.

Радостта за Брест не бе дълга и три минути по-късно гостите възвърнаха равенството. Бенжамен Буриго се възползва от свободното пространство, което му се откри и нахлу в наказателното поле, след което с компактен изстрел по земя вкара във вратата на Готие Ларсоньор.

До края на първото полувреме Брест имаше две отлични благоприятни условия, с които още веднъж да излезе напред в резултата, само че Стив Муни и Пол Ласне нацлиха гредите зад Ромен Салин.

В 56-ата миута вратарят на Рен се намеси уверено след изстрел на Роман Февр.

В 74-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, откакто Жереми Доку влезе нападателно в краката на противник и основният арбитър Руди Боке уточни бялата точка. Клемон Грение застана зад топката и с компактен изстрел в средата на вратата изведе напред отбора си.

До края на дуела още веднъж Стив Муни имаше отличен късмет за гол, само че още веднъж не съумя да откри мрежата зад Ромен Салин.

С постигнатия триумф Рен заема петата позиция в Лига 1 с актив от 36 точки, до момента в който Брест е 11-и с 10 по-малко.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `