Рен победи с 3:1 четвъртодивизионния Льо Пюи ан Веле и

...

Рен на 1/2-финал за Купата

Рен победи с 3:1 четвъртодивизионния Льо Пюи ан Веле и се трансформира в третия полуфиналист за Купата на Франция. Мачът се игра на стадион на Сент Етиен.

Бенжамен Буриго вкара два гола, а един прибави Артур Теате. За символичните домакини, които влязоха като безспорен аусайдер в конфликта, прецизен бе Брайън Адинани.

С победа Рен се причисли към Валансиен и Олимпик Лион. Четворката ще добави спечелилият в последния четвъртфинал сред Пари Сен Жермен и Ница.

Рен влезе по-добре в мача и поведе още в 9-ата минута. Теате се разписа след асистенция на Буриго.

В началото на втората част гостите получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана точно Буриго. Неговият удар от бялата точка беше неспасяем. Топката първо срещна напречната греда, след което мина голлинията.

Час игра след началото Льо Пюи върна един от головете. Карамоко изведе Адинани, който елегантно преодоля вратаря.

Рен обаче постави точка на разногласието с втория гол на Буриго в мача. Той падна в 82-рата минута и обезпечи успокоение на представителя на Лига 1 до последния съдийски сигнал.
Източник: lupa.bg