Рен победи с 1:0 в последната среща от 19-ия кръг

...

Рен нанесе втора загуба на ПСЖ в Лига 1

Рен победи с 1:0 в последната среща от 19-ия кръг на Лига 1. Това беше едвам втора загуба за звездната селекция на Кристоф Галтие през сезона..

Неймар и Меси започнаха като титуляри, а Мбапе се появи от аварийна пейка, само че и това не оказа помощ на столичани. С успеха Рен събра 37 точки и заема пето място. ПСЖ е водач с 47 точки, три повече от втория Ланс.

Домакините играха доста по-добре през първото полувреме, само че Арно Калимуендо и Ловро Маер пропиляха отлични благоприятни условия да вкарат гол. ПСЖ игра по-добре след почивката, само че в 64-ата минута Хамари Траоре означи единственото попадение в мача. До края гостите натисна, само че без резултат. А и първият прецизен удар за столичани беше чак в 81-ата минута. След това Килиан Мбапе имаше отличен късмет да изразни, само че стреля неопределено от отлична позиция.

Вечерта обаче ще остане в историята с дебюта на Уорън Заир-Емери..