Реал Сосиедад взе скалпа на и го изхвърли от турнира

...

Реал Сосиедад повали Атлетико Мадрид и го изхвърли от Купата на Краля

Реал Сосиедад " взе скалпа " на и го изхвърли от шампионата за Купата на Краля на 1/8-финалната му фаза!
Домакините влязоха доста надъхано в мача и Елустондо и Янузай изпуснаха две преференциални обстановки пред вратата на Ян Облак. Атлети отговори с удар на Караско в горната греда в 13-ата минута.
Половин час след първия съдийски сигнал Хосеба Салдуа откри непокрития Аднан Янузай в наказателното поле и той не сбърка от близко с глава - 1:0 за Реал. Малко преди почивката Коке изиска дузпа, само че съдията не се впечатли от претенциите му.
Една минута след началото на второто полувреме Александър Сьорлот се възползва от неточност в отбраната на Чоло Симеоне и повиши на 2:0. Това попадение дефинитивно пречупи " дюшекчиите " и до края на срещата феновете не станаха очевидци на нищо по-интересно на терена.
Източник: sportlive.bg