Реал Сосиедад се приближи до зона Европа след успех над

...

Реал Сосиедад се приближи до зона Европа след успех над Атлетик Билбао

Реал Сосиедад се приближи до зона Европа след триумф над Атлетик Билбао
Отборът на Реал Сосиедад надигра с минималното 2:1 Атлетик Билбао в среща от 22-ия кръг на испанската Ла Лига. Домакините стартира по отличен метод срещата и откриха посредством Микел Ойарсабал в 16-та минута. В края на първата част Уилиан Хосе повиши на 2:0.

През второто полувреме баските имаха сили единствено за почетно попадение, осъществено от Раул Гарсия осем минути преди края на постоянното време. Така Сосиедад се приближи на две точки от местата, даващи право в евротурнирите, до момента в който Билбао е на пет точки от зоната на изпадащите.

В идващия кръг Реал Сосиедад гостува на Валенсия, а Атлетик Билбао приема вкъщи водача и настоящ първенец Барселона. Тази вечер каталунците одобряват вкъщи,,прилепите “, а Селта е хазаин на Севиля. /БГНЕС
Източник: bgnes.com