Реал Сосиедад постигна трета поредна победа в Ла Лига. Баските

...

Реал Сосиедад се утвърди в тройката на Ла Лига след нова победа

Реал Сосиедад реализира трета поредна победа в Ла Лига. Баските се постановиха с 2:0 като посетител на Алмерия, като това беше първа победа за тима на стадиона на днешния си съперник. Двата гола паднаха при започване на второто полувреме, а техни създатели станаха Давид Силва (47) и Александър Сьорлот (53).

Гостите бяха цялостни господари на терена през първата част като Кубо, Субираменди и Силва направиха пропуски. В началото на втората част Силва се разписа, а в началото попадението беше анулирано поради засада. След обзор на ВАР обаче голът беше зачетен.

Гостите стигнаха до второ попадение единствено пет минути по-късно, когато Александър Сьорлот получи пас в дълбочина, влезе в наказателното поле и с отличен удар с левия крайник повиши на 2:0.

Така Реал Сосиедад се утвърди на трето място във краткотрайното класиране на Ла Лига с 32 точки. Алмерия е 14-и със 17 точки.