Реал Сосиедад постигна минимална победа с 1:0 над Майорка в

...

Реал Сосиедад излъга Майорка с ранен гол

Реал Сосиедад реализира минимална победа с 1:0 над Майорка в семейството си от междинния 10-и кръг на Ла Лига. Домакините на " Аноета " измъкнаха трите точки с ранен гол на Микел Мерино още в 4-ата минута, който се оказа и надвит.

Реал поведе още с първата си по-добра опция в мача. При едно центриране от корнер Мерино се извиси и с глава порази вратата за 1:0.

След това Майорка имаше късмет да изравни в 13-тата минута, само че изстрел на Анхел Родригес се отби от напречната греда.

В 58-ата минута и домакините нацелиха гредата посредством Андер Гевара.

Само минута по-късно Маорка означи гол, дело на Амат Диедиу, само че след намесата на ВАР попадението бе анулирано поради нарушаване в хода на офанзивата.

В последна сметка Реал Сосиедад се поздрави с успеха и с актив от 22 точки се върна на 3-тото място във краткотрайното класиране в Ла Лига. Майорка остава с актив от 9 точки на 15-ото място.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи мачове от испанската LaLiga, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport 4.