Реал Мадрид спечели с 1:0 титаничния финал на тазгодишната Шампионска

...

Рекорд: Реал Мадрид за 14-и път стана шампион на Европа

" Реал Мадрид " завоюва с 1:0 титаничния край на тазгодишната Шампионска лига против " Ливърпул ". Така испанският отбор за рекордния 14-ти път подвигна купата като първенец на Европа.

Винисиус Жуниор вкара попадението за триумфа на „ лос бланкос “ към четвърт час след началото на втората част, съобщи Gong.bg. В 21-ата минута Мане нацели десния непряк дирек на вратата на „ Белия балет “. Куртоа също имаше принос топката да не влети в мрежата му, закачайки я с върха на пръстите си.

Минути преди края на частта Бензема означи след същински карамбол с присъединяване на Фабиньо, Валверде, Алисон и Конате, само че реферът Тюрпен не зачете попадението след помощ от ВАР стаята.

Втората част на срещата картинката не се промени – мърсисайдци нападнаха, а испанците се отбраняваха. Вратарят на „ лос меренгес “ - Тибо Куртоа, изнесе свръхестествен мач и на няколко пъти спря опитите най-много на Мохамед Салах да означи за своите.
Източник: faktor.bg