Реал Мадрид спечели група F в Шампионска лига, след като

...

Реал отнесе Селтик след три дузпи, Лайпциг съсипа Шахтьор

Реал Мадрид завоюва група F в Шампионска лига, откакто разруши Селтик с 5:1 на „ Сантяго Бернабеу “. В другия мач от групата Лайпциг отнесе Шахтьор Донецк с 4:0. Така Кралския клуб събра 13 точки, с една повече от Лайпциг. Селтик остана финален с две точки, Шахтор отива в Лига Европа с шест точки.

Белият балет, който не завоюва последните си два мача, не загуби доста време, преди да поведе. Още в шестата минута Стефани Фрапар отсъди дузпа, а Лука Модрич я вкара за 1:0. В 20-ата минута Реал получи нова дузпа. Този път извърши Родриго, който също не пропусна – 2:0. Стефани Фрапар продължи да дава наказателни удари и в 34-ата минута даде трети подобен – този път за Селтик. Тибо Куртоа обаче избави удара на Йосип Юранович.

Реал стигна до трети гол при започване на втората част. Дани Карвахал пусна към Марко Асенсио, който преодоля вратаря за 3:0. Само 10 минути по-късно към този момент беше 4:0. Федерико Валверде подаде към Винисиус, а бразилецът осъществя с едно допиране. В 71-ата минута самият Валверде повиши на 5:0. Селтик въпреки всичко върна едно попадение в 84-ата минута посредством Жота..

не даде късмет на Шахтьор Донецк в директния мач за второто място. Попаденията за биковете означиха Кристофър Нкунку, Андре Силва, Доминик Собослай и Дани Олмо. Нкунку вкара още в 10-ата минута след добавка. Пет минути след началото на второто полувреме Андре Силва удвои. В 62-ата минута Нкунку изведе Собослай самичък против вратаря и унгарецът вкара за 0:3. Резервата Дани Олмо заби четвъртия гол в 68-ата минута с второто си допиране до топката.
Източник: flashnews.bg