Реал (Мадрид) спечели голямата битка на Испания. Белия балет се

...

Реал подчини Барселона и триумфира в Ел Класико

Реал (Мадрид) завоюва огромната борба на Испания. " Белия балет " се наложи с 3:1 над Барселона в Ел Класико, играно на " Сантяго Бернабеу ".

Така съставът на Карло Анчелоти отмъсти за разгромната загуба с 0:4 в предходното дерби сред двата отбора. В днешната среща Реал бе стопанин на терена през първата част, а пред второто полувреме каталунците пробваха да се върнат в мача, само че стигнаха единствено до едно попадение.
 Сблъсък на титаните: Реал (Мадрид) приема Барселона в първото Ел Класико през тази акция

Двубоят на " Сантиаго Бернабеу " е през днешния ден от 17:15 часа

Бензема откри в 12-ата минута, Валверде удвои в 35-ата, а Барса понижи посредством Торес седем минути преди края на постоянното време. В добавените минути Реал получи право да извърши дузпа, осъществена от Родриго за крайното 3:1.
 Снимка 591308
Източник:

Срещата стартира чудесно за Реал.

Винисиус проби мощно по левия фланг в 12-ата минута, стреля, а Тер Стеген мазета, топката попадна в Бензема, който от границата на наказателнот поле не сгреши и разстреля каталунската врата за 1:0.

В 25-ата минута Барселона най-сетне провежда рискова офанзива, приключила обаче с пропуск на Роберт Левандовски. Полякът пропусна да насочи добре на няколко метра пред вратата. При повторенията останаха и съществени подозрения за засада.
 Снимка 591306
Източник:

В 35-ата минута Реал удвои. След сериозна неточност на каталунците в защитата и разиграване на " белия балет ", Валверде получи от Менди и от дъгата пред наказателното поле остави Тер Стеген беззащитен за 2:0.

В 53-ата минута Карим Бензема още веднъж бе прецизен откакто получи дълъг пас и напредна самичък против вратаря, разстрелвайки вратата му, само че при паса на Винисиус е имало засада.
 Снимка 591317
Източник:

В Барселона имаха искания за дузпа в 73-ата минута, когато Роберт Левандовски проби в наказателното поле и падна след единоборство с Карвахал, само че съдията подмина обстановката.

В 83-ата минута Браселона понижи. Ансу Фати прои отляво и подаде в наказателното поле, където Левандовски отклони леко към Феран Торес, който на празна врата вкара за 2:1.

В самия завършек на мача Родриго бе фаулиран в наказателното поле от Ерик Гарсия. При обстановката останаха съществени подозрения за засада, само че съдията прегледа посредством ВАР за нарушаването и отсъди дузпа, която бе изпълнена и осъществя от бразилеца за 3:1.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ (4-3-3): 13. Андрий Лунин - 23. Ферлан Менди, 4. Дейвид Алаба, 3. Едер Милитао, 2. Даниел Карвахал - 8. Тони Кроос, 18. Орелиен Чуамени, 10. Лука Модрич - 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема, 15. Федерико Валверде

Старши треньор: Карло Анчелоти

БАРСЕЛОНА (4-3-3): 1. Марк-Андре тер Стеген - 28. Алехандро Балде, 24. Ерик Гарсия, 21. Френки де Йонг, 23. Жул Кунде - 8. Педри, 5. Серхио Бускетс, 20. С. Роберто - 22. Рафиня, 9. Роберт Левандовски, 7. Усман Дембеле

Старши треньор: Шави Ернандес