Реал Мадрид победи с 93:81 (25:26, 23:24, 21:10, 24:21) Макаби

...

Реал Мадрид надви Макаби за петата си поредна победа в Евролигата

Реал Мадрид победи с 93:81 (25:26, 23:24, 21:10, 24:21) Макаби Тел Авив в конфликта на два от водещите тимове в европейския баскетбол, с което испанците завоюваха пета поредна победа през постоянния сезон на Евролигата за мъже. Те са с баланс 10-6 в генералното класиране и заемат четвърто място, до момента в който гръцкият Олимпиакос е втори с 12-4 след успеха с 87:80 (26:17, 22:17, 22:19, 17:27) против Олимпия Милано.

Фелипе Рейес означи 14 точки за мадридчаните, а Уолтър Таварес приключи срещата с дабъл-дабъл при 10 точки и 12 извоювани битки. Пиер Джаксън беше най-резултатен в мача с 29 точки за тима на Макаби, който имаше преднина от две точки на полувремето при 50:48, само че Реал направи серии от 15:0 и 13:0 в последните две елементи и завоюва срещата.

Олимпиакос направи серия от 13:2 във втората четвъртина и поведе с 16 точки против италианците, като разликата набъбна и до 19 през второто полувреме. Костас Папаниколау означи 15 точки и завоюва седем битки, а Василис Спанулис добави 14 пункта и седем асистенции. Андрю Гуделок пък записа 20 точки за Олимпия Милано, който е финален в Евролигата с 4-12. В други мачове от петък вечер Химки Москва победи със 74:70 Брозе Баскет като посетител, а Цървена звезда се наложи със 77:65 против Жалгирис Каунас вкъщи.