Реал Мадрид победи с 5:3 след продължения в изключителен сблъсък

...

Реал победи Атлетико с 5:3 за Суперкупата

Реал Мадрид победи с 5:3 след продължения в извънреден конфликт за Суперкупата на Испания. Двубоят в Рияд предложи доста обрати и драма.

С триумфа Кралския клуб се класира за финала на Суперкупата. Там негов противник ще бъде Барселона или Осасуна.

Дюшекчиите поведоха в резултата в 6-ата минута с гол на Марио Ермосо. Реал направи поврат след попадения на Рюдигер и Ферлан Менди. Антоан Гризман обаче възвърне паритета през първата част.

През второто полувреме Атлетико още веднъж излезе напред след автогол на Кепа, само че Дани Карвахал направи резултата 3:3. Така приключи и постоянното време.

През първото продължение също нямаше голове. Реал обаче стигна до триумфа в последните минути. Първо в 116-ата Стефан Савич си вкара автогол. После Браим Диас в добавеното време се разписа на празна врата за крайното 5:3.
Източник: flashnews.bg