РБ Лайпциг постигна успех с 2:0 в гостуването си на

...

Дани Олмо блесна за РБ Лайпциг в гостуването на Хофе

РБ Лайпциг реализира триумф с 2:0 в гостуването си на Хофенхайм от 31-ия кръг на Бундеслигата. Героят за гостите довечера бе Дани Олмо, който осъществя и двете попадения за своя отбор в 9-ата и 11-ата минута.

Република България Лайпциг стартира мощно мача и в -ата минута Олмо получи на границата на наказателното поле, финтира бранител и с удар в близкия ъгъл откри резултата.

Само две минути по-късно испанецът още веднъж бе в прегръдките на съотборниците си. Марсел Забитцер получи дълъг пас в пеналта и с глава смъкна за Олмо, който от придвижване прати кълбото за повторно в мрежата на Оливер Бауман.

През втората част гостите можеха да създадат успеха си много по-изразителна, само че първо гол на Анхелиньо бе анулиран поради засада, а по-късно съществени пропуски направиха Тимо Вернер, Кристофър Нкунку и Амаду Хайдара.

Все отново Република България Лайпциг взе своето и с 62 точки държи крепко третото място в таблицата. Хофенхайм пък се намира на 7-ата позиция с 43 точки в актива си.