РБ Лайпциг победи и елиминира Реал Сосиедад и продължава към

...

Лайпциг пречупи Сосиедад след две дузпи

РБ Лайпциг победи и отстрани Реал Сосиедад и продължава към осминафиналите в Лига Европа. Крайният успех стана факт след триумф за германците с 3:1 като посетител. Миналата седмица двата тима нпарвиха 2:2 в Германия.

От Лайпциг получиха две дузпи, като и двете бяха извоювани от Кристофър Нкунку. При първата от тях - в 39-ата минута, вратарят избави удара на Андре Силва от бялата точка, само че Вили Орбан вкара от добавката след спасяването.

Четвърт час след началото на второто полувреме Силва се реваншира за пропуща си със мощен шут под гредата за 2:0 на „ Сан Себастиян “. Сосиедад върна един гол в 67-ата минута, когато Мартин Субименди понижи, а голът бе прегледан посредством ВАР.

Минута преди края Емил Форшберг осъществя втори 11-метров углавен удар за Лайпциг, с който реши всичко в конфликта.