Ранните неделни мачове от Серия А поднесоха доста изненади на

...

Аталанта и Торино с важни домакински победи, Самп сътвори издънката на деня

Ранните неделни мачове от Серия " А " сервираха много изненади на почитателите. След тях Аталанта и Торино резервираха възможностите си за попадане в зона " Европа ", до момента в който Фрозиноне ще има вяра до сетния момент за своето избавление в Калчото.
 Ювентус е най-силният посетител в Серия
Ювентус е най-силният посетител в Серия " А "

Торинци имат пет " сухи мрежи " надалеч от вкъщи

Изненадата пристигна от стадион " Луиджи Ферарис ", където устременият към евротурнирите отбор на Сампдория, позволи загуба от предпоследния Фрозиноне с 0:1. Селекцията на Марко Барони шокира " моряците " още в 25-ата минута, откакто Чофани показва бърза реакция и насочи към мрежата мощно подаване на Голданига.
 Снимка 405668
Източник:

Триумфът е от скъпо значение за гостите, които към този момент имат 16 точки и са единствено на два пункта от избавителното 17-то място.

На Аталанта пък се наложи да реализира цялостен поврат против СПАЛ . Мачът за бергамаските потегли много тежко, откакто бяха осъдени още в 8-ата минута от своя някогашен стрелец Андреа Петаня. След паузата домакините се взеха в ръце и доближиха до бленувания триумф, а в герои се трансфораха голмайсторите Иличич и Сапата.

Торино също поглежда страхливо към Европа , откакто през днешния ден надделя минимално Удинезе с 1:0. Единственото попадение в 31-ата минута осъществя Аина, засякъл с глава чудесно центриране на Кристиан Ансалди. Ситуацията можеше да бъде друга, в случай че в 74-ата гостите не бяха изпуснали дузпа. Тогава в ролята на виновник влезе желаният от Милан и Интер нападател Родриго Де Паул. Гол на " фриуланите " пък беше анулиран от системата ВАР минута преди последния съдийски сигнал.
 Болоня остава в зоната с изпадащите в Италия, Дженоа се оказа неизпълним противник