Рали Дакар стартира днес с 11-километров пробег около бивака на

...

Тоби Прайс поведе в рали „Дакар”

Рали „ Дакар ” започва през днешния ден с 11-километров пробег към бивака на надпреварата на брега на Червено море.

Най-бърз в спринтовата права при мотоциклетистите беше двукратният победител Тоби Прайс с КТМ, който изпревари Дениъл Сандърс с ГасГас с 1 секунда. Зад двамата австралийци приключиха Рос Брънч с Хироу и Хоан Бареда Борт с Хонда, и двамата на 9 секунди.

Победителят от 2022 година Сам Сандърланд финишира 10-и в пролога.

При ATV машините пръв финишира спечелилият от предходната година Алекс Жиру с Ямаха. Тази година мотоциклетите и ATV машините имат и общо класиране, в което Жиру зае 28-ото място.
 Льоб за „ Дакар ”: Трябва да сме съвършени, с цел да бием Льоб за „ Дакар ”: Трябва да сме съвършени, с цел да бием
Втори и трети в класа приключиха Марсело Медейрош и Даниел Виля Васкес, и двамата с Ямаха.

Утре е първият стадий от надпреварата, още веднъж към бивака край Червено море, само че тестването ще е много по-дълго – 367 спортни километра и 234 километра преход.

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите надпревари от MotoGP, WRC, NASCAR и Supercars, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.

Снимки: Gettyimages