Рафаел Надал направи успешен старт на защитата на титлата си

...

Рафаел Надал започна успешно защитата на титлата си

Рафаел Надал направи сполучлив старт на отбраната на купата си на шампионата по тенис от сериите Мастърс 1000 в Рим с награден фонд 6 милиона евро.

Десеткратният първенец, който е подложен под номер 3 в конкуренцията, в профил във втория кръг Джон Иснър (САЩ) с 6:3, 6:1 за 76 минути.

Началото беше равностойно, като при 3:3 испанският левичар даже трябваше да избави две благоприятни условия за пробив на противника. След това обаче той пое напълно контрола върху мача и даде единствено още гейм на американеца, с цел да запише 69-а си победа в 76 мача в италианската столица.

Така Надал, който отпадна на четвъртфиналите на шампионата в Мадрид през предходната седмица, продължава да бъде без загуба в следващи мачове на клей в кариерата си до момента.

За място на четвъртфиналите испанецът ще срещне поставения под номер 13 канадски левичар Денис Шаповалов.
Източник: bnr.bg