Радослав Димитров игра цял мач за Сепси, а отборът му

...

Ради Димитров и Сепси с първа победа в плейофите

Радослав Димитров игра цялостен мач за Сепси, а тимът му победи с 2:0 Рапид (Букурещ) в среща от третия кръг на плейофите в Шампионската група на румънското състезание. За Сепси това беше първи триумф след края на постоянния сезон, а Рапид е в серия от 5 дуела без победа и остана на пето място в класирането.

Резултата откри Александру Тудорие в 26-ата минута след асистенция на Джонатан Родригес. В края на дуела Мариус Щефанеску удвои задатъка на домакините, а ветеранът Кристиан Сапунару пропусна дузпа за Рапид.

Победа реализира и Петролул на Георги Пашов. Българският бранител обаче остана на пейката в дуела против Миовени, извоюван с 2:0. Той беше на терена за последно при провалянето с 2:5 от първенеца ЧФР Клуж в края на февруари.

И двата гола за Петролул паднаха до почивката. Техни създатели станаха Константин Будеску в 10-ата минута и Феликс Лима в 24-ата. В класирането в Групата на изпадащите тимът от Плоещ е отпред с 27 точки, а Миовени е на дъното с 11.

Снимки: gsp.ro