ПСВ Айндховен взе само минимален аванс от 1:0 след първия

...

ПСВ Айндховен взе само минимален аванс срещу Макаби Тел Авив

ПСВ Айндховен взе единствено най-малък задатък от 1:0 след първия плейофен конфликт с Макаби Тел Авив в Лигата на конференциите. " Филипсите " катогерично бяха по-добрият тим в мача, само че не съумяха да материализират по-осезаемо превъзходството си и да си обезпечат повече успокоение преди реванша.

Първото полувреме предложи повече забавни моменти. Още в 11-ата минута нидерландците поведоха в резултата. Коди Гакпо получи на границата на наказателното поле и с удар по земя означи за 1:0.

Само две минути по-късно Чуквунонсо Мадуеке стреля рисково с глава, само че ударът му бе избавен. В 38-ата минута пък изстрел от фаул на Еран Захави профуча до вратата.

Гостите имаха едно по-добро състояние и то пристигна от пряк-свободен удар, като Дан Битон стреля много рисково, само че вратарят Йоел Дромел избави.

Втората част бе много по-постна откъм голови благоприятни условия пред двете порти. Домакините повече нападнаха, само че по този начин и не съумяха да стигнат до втори гол.

Така Макаби си потегли с минимална загуба от Нидерландия и може да е удовлетворен, защото резервира действителен късмет за поврат на своя терен. ПСВ пък би трябвало да съжалява, че не реши всичко още през днешния ден.