ПСЖ стигна до елиминациите на Шампионската лига след 1:1 с

...

ПСЖ стигна елиминациите, Милан би Нюкасъл

ПСЖ стигна до елиминациите на Шампионската лига след 1:1 с. Така жълто-черните завоюваха група F с 11 точки. Френският отбор остана втори с 8. С осем точки приключи и Милан, откакто победи Нюкасъл с 2:1. Росонерите обаче са трети поради по-лоша голова разлика. Нюкасъл остана четвърти с пет точки и отпадна от Европа.

В Дортмунд и двата отбора играха доста нападателно, само че головете паднаха след почивката. Адейеми откри в 51-ата минута, единствено пет по-късно Заир-Емери изравни. След това Мбапе вкара за 1:2 в интерес на ПСЖ, само че попадението беше анулирано поради засада.

В последните минути ПСЖ разбра, че Милан води в Нюкасъл и просто задържаше топката надалеч от вратата си.

В Англия Жоелинтон изведе свраките напред изцяло справедливо. Милан обаче игра по-добре след почивката и посредством Пулишич (59′) и Чуквоезе (84′) реализира поврат. Росонерите също така удариха и две греди.
Източник: flashnews.bg