Продължава силното представяне на Росица Денчева на Европейското лично първенство

...

ТРИУМФ! Втори медал за България от европейското до 16 г. Росица Денчева е легенда

Продължава мощното показване на Росица Денчева на Европейското персонално състезание по тенис за юноши и девойки до 16 години в Парма (Италия).
Българката се класира за полуфиналите на сингъл при девойките и обезпечи втори орден за България от шампионата. Вчера Денчева и Елизара Янева се класираха и за полуфиналите на двойки.
Поставената под номер 3 Денчева успехите безапелационно унгарката Мелинда Биро с 6:2, 6:0 на четвъртфиналите. Това бе четвърти следващ триумф за нея без да загуби сет. В първите си четири мача Денчева загуби единствено 10 гейма, предава 24 часа.
За място на финала Денчева ще се изправи против победителката от мача сред втората сложена Чаро Ескива Банюлс от Испания и 12-ата в схемата Миа Поханкова от Словакия.
По-късно през днешния ден Росица Денчева и Елизара Янева ще играят и на полуфиналите в шампионата на двойки при девойките.Водачките в схемата излизат против полякините Надя Афелт и Мартина Шрутва.
Източник: 7dnibulgaria.bg