Привърженик на бразилския Интернасионал плати неустойка от 153 000 евро,

...

Фен плати над 150 хил. евро, за да види интересна случка на терена

Привърженик на бразилския Интернасионал заплати наказателна клауза от 153 000 евро, с цел да види на терена бранителя Родиней против Фламенго в мач от шампионата на Бразилия, пишат локалните медии.

През януари 2020 година Родиней бе даден чартърен на Интернасионал от Фламенго до май 2021 година. В съглашението сред двата клуба бе записана уговорка, съгласно която бранителят има право да играе в мача против Фламенго, единствено в случай че Интернасионал заплати наказателна клауза в размер на 153 000 евро. Това стори един от последователите на клуба от Порто Алегре, само че това не оказа помощ на Интернасионал, който загуби решителния мач за купата от Фламенго с 1:2. Нещо повече, Родиней получи пряк червен картон в 49-а минута и остави своя тим с човек по-малко съвсем цяло второ полувреме, а точно след неговото изпъждане Фламенго стигна до победния гол.

С успеха Фламенго измести Интернасионал от върха на класирането. Фламенго има 71 точки, две повече от втория Интернасионал кръг преди края на шампионата. 29-годишният Родиней е притежател на Копа Либертадорес с тима на Фламенго през 2019 година. През този сезон бранителят има 25 мача за Интернасионал с 1 гол, 2 асистенции и 5 жълти картона.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `