Поздравления за победителите. Мичиган, най-печелившата програма в историята на колежанския

...

Мичиган и Джим Харбо се завърнаха на върха на колежанския футбол. Колко време остават там?

Поздравления за спечелилите.

Мичиган, най-печелившата стратегия в историята на колежанския футбол, си върна трона на спорта за първи път от 26 години с успеха в понеделник вечер с 34-13 в националния шампионат над номер 2 Вашингтон.

Това е първата национална купа на Мичиган след разделянето на шампионата през 1997 година (с Небраска) и първата независима корона на учебното заведение от 1948 година

Мичиган поведе рано след два дълги тъчдауна от Донован Едуардс.

Тогава най-хубавата отбрана на нацията задържа Хъскита до най-ниските за сезона 13 точки, близо 25 точки под междинното за тях.

Вашингтон изоставаше със седем по средата на четвъртата четвърт — и имаше пет притежания с опция да изравни резултата през второто полувреме — само че подгласникът на Heisman Trophy Майкъл Пеникс младши се бореше през целия мач, пропускайки няколко отворени приемника и хвърляйки два прихващания.

Като прекъсна поредицата от победи на Вашингтон от 21 мача, Мичиган (15-0) си от...