Поставената под номер 3 Паула Бадоса (Испания) и седмата в

...

Паула Бадоса и Арина Сабаленка отпаднаха в третия кръг на Ролан Гарос

Поставената под номер 3 Паула Бадоса (Испания) и седмата в схемата Арина Сабаленка (Беларус) отпаднаха в третия кръг на Откритото състезание на Франция по тенис.

Така номер 1 в света Ига Швьонтек (Полша) е единствената тенисистка от топ 10, която остава в женската конкуренция.

Бадоса след отхвърли заради травма във втория сет против рускинята Вероника Кудерметова. Испанката губеше с 3:6, 1:2 след 62 минути игра, когато разгласи, че не може да продължи.

Седмата сложена Арина Сабаленка загуби 12 от последните 13 гейма (включително осем поредни) против италианката Камила Джорджи, която завоюва мача с 4:6, 6:1, 6:0.

Цинвън Чжън стана четвъртата китайка, която доближава до четвъртия кръг на "Ролан Гарос " и то при дебюта й в шампионата.

74-ата в международната класация Чжън водеше с 6:0, 3:0 на корт "Филип Шатрие ", когато нейната съперничка Ализе Корне от Франция спря да играе поради раздран мускул на горната част на левия крайник.

Корне съобщи, че се е контузила е предходния си мач - при успеха против шампионката на Откритото състезание на Франция от 2017 Йелена Остапенко, и е обмисляла да не играе въобще против Чжън.

В идващия си мач китайката ще играе с номер 1 в света Ига Шьонтек. На Ли, Шуай Чжан и Цзе Чжън са останалите три представителки на Китай, който са достигали до тази фаза на шампионата в Париж.

В други мачове от третия кръг номер 20 Даря Касаткина (Русия) победи Шелби Рождърс (САЩ) с 6;3, 6:2, а номер 11 Джесика Пегула (САЩ) отстрани Тамара Зиданшек (Словения) с 6:1, 7:6(2).