Порто елиминира Ювентус на осминафинала в Шампионската лига след истински

...

Изненадата е факт! Порто шокира Ювентус и изхвърли италианците от Шампионска лига

Порто отстрани Ювентус на осминафинала в Шампионската лига след същински трилър на " Алианц Стейдиъм " в Торино. Срещата предложи доста страсти, пет гола, продължения, само че най-после " драконите " ликуваха, въпреки да изгубиха с 2:3.

В постоянното време гостите поведоха посредством Серджо Оливейра от дузпа в 19-ата минута, само че Федерико Киеза обърна нещата в интерес на италианците с две попадения в 49-ата и 63-ата минута. Междувременно португалците останаха в понижен състав след малоумен червен картон на Мехди Тареми в 54-ата минута.

Въпреки това те докараха мача до продължения, а там съумяха да вкарат втори гол посредством Серджо Оливейра в 115-ата минута. Юве съумя да върне интригата в 117-ата минута посредством Адриен Рабио, който вкара трети гол за своя отбор, само че в последна сметка този резултат не бе задоволителен за торинци, които още веднъж отпадат прекомерно рано от шампионата.

Източник: fakti.bg