Полша победи с 1:0 отбора на Уелс в мач с

...

Уелс и Полша си спретнаха здрав мач, в който Дружина полска надделя

Полша победи с 1:0 тима на Уелс в мач с над 30 нарушавания от Лига А4 на Лигата на нациите.

Двубоят беше доста тежък от физическа позиция, защото преобладаваха физическите единоборства, а чистите голови положения бяха необичайност. В 25-тата минута пристигна първото такова, откакто Робърт Левандовски засече топка с глава, след подаване от свободен удар, само че Уейн Хенеси сподели страховит инстикт. Осем минути по-късно се откри и първата опция пред Уелс. Даниел Джеймс направи прекрасен пробив и остана очи в очи с Войчех Шчесни, само че полският пазач предугади желанията му и съумя да отрази.

През второто полувреме конфликтите и здравите влизания продължиха. В 58-та минута Левандовски съумя да промуши топката към Карол Швидерски, който след безредие в наказателното поле съумя да преодолее Хенеси и да изведе тима си напред в резултата. Само две минути по-късно Уелс можеше да изравни, откакто Бренън Джонсън връхлетя върху топката, изстлевайки я към долния ляв ъгъл, само че Шчесни отби топката до гредата. Уелс последователно взеха преимущество, само че чистите обстановки отсъстваха. В 91-та минута пристигна последният късмет за домакините. Гарет Бейл стигна до центриране и изстреля топката с глава, само че ударът му срещна напречната греда.

С тази победа Полша резервира мястото си в Лига А4 на третата позиция с актив от 7 точки, до момента в който Уелс изпада в долното равнище, откакто съумя да запише единствено една точка.