Поелият глътка въздух национален тим на България бе бързо върнат

...

Болезнено приземяване! Паднахме лошо от Литва

Поелият глътка въздух народен отбор на България бе бързо върнат назад на земята. В международна квалификацията момчетата на Ясен Петров паднаха неприятно като посетители на Литва с 1:3.

И е редно утопичните приказки за шансове за Мондиал 2022 дефинитивно да спрат, тъй като е неуместно и даже обидно.

Голяма опция изпуснаха нашите още в 12-та минута.Петко Христов бе фаулиран в наказателното поле при битка за топка. Домакините бурно стачкуваха, само че ВАР удостовери решението на съдията.

Но Димитър Илиев не съумя да вкара, откакто не извърши добре, прекомерно едва и неопределено.

По неписаните закони на футбола, доста скоро по-късно получихме гол.

Арвидас Новиковас напредна по левия фланг и подаде към свободния в наказателното поле Юстас Ласикас, който матира Луков за 1:0.

След почивката обаче пристигна равенството! В 64-та минута Кирил Десподов изпълни  перфектно от директен свободен удар, топката мина над стената и влетя в мрежата на домакините.

Можеше обаче още веднъж да стане неприятно. В 80-та минута домакините удариха греда.

Но неприятното пристигна! Малко след това Литва вкара два гола единствено за две минути! И двата бяха дело на Чернчук - 3:1 и никакви шансове за нашите в мача.

Българите заемат четвъртата позиция в групата с актив от 5 точки, колкото има и третият Северна Ирландия.

Неизменен лидер в Група С е Италия с актив от 14 точки, Швейцария заема втората позиция с 8.
Източник: standartnews.com