Пирин и Арда завършиха при 1:1в среща от 25-ия кръг

...

Пирин не се даде на Арда, завършиха при 1:1 в среща от 25-ия кръг на Ефбет лига

Пирин и Арда приключиха при 1:1в среща от 25-ия кръг на Ефбет лига.

Домакините първи имаха опция да стрелят към вратата на противника, само че Иван Тасев шутира прекомерно леко. След четвърт час Арда пропусна страхотна опция за попадение, откакто Абубакар Тунгара се засуети, а ударът му срещна гредата.

След 20-ата минута нападателят бе забъркан в още две обстановки, преди да се контузи и да напусне играта в в 34-ата минута. До края на полувремето Арда имаше още още една добра опция, само че не съумя да се възползва.

Арда стартира по-силно втората част и резервата Шахредин Бухолда насочи рисков удар четвърт час след почивката, само че Янко Георгиев избави, съобщи Блиц спорт.

Само няколко минути по-късно Славчо Шоколаров игра с ръка и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Радослав Цонев и откри резултата (1:0).

Арда остана с човек по-малко в 83-ата минута поради втори жълт картон на Илия Юруков.

Това разреши на Пирин да огледа по-смело към вратата на противника и в продължението Преслав Йорданов изравни резултата (1:1).

Арда е на осмо място с 36 точки, до момента в който Пирин е на 14-а позиция с 21.

Източник: struma.com