Пирин Благоевград записа първи успех след завръщането си в родния

...

"Пирин" разби ЦСКА 1948 за първа победа

" Пирин " Благоевград записа първи триумф след завръщането си в родния футболен хайлайф! " Орлетата " разрушиха с 4:1 гостуващия ЦСКА 1948 в мач от четвъртия кръг на Първа лига.

Отборът на Уорън Фийни поведе още в 13-ата секунда с хубав гол на Красимир Станоев - второто най-бързо попадение в елита. Десетина минути по-късно реферът Ивелин Занев отсъди дузпа за ЦСКА 1948, само че я анулира след интервенция на системата за видеоповторения (VAR). В ответната офанзива " Пирин " удвои задатъка си посредством Станислав Манолев.

Столичани понижиха изоставането си в 43' с тъкмо изпълнена дузпа от национала Ивайло Чочев.

Снимка: Lap.bg

В 66' Антон Карачанаков се разписа за " Пирин " след самостоятелен рейд, а минута преди приключването на постоянното време направилият мощен мач за " орлетата " Мохамед Брахими оформи крайния резултат - 4:1.

Така " Пирин " към този момент е 10-и с актив от 3 точки, до момента в който ЦСКА 1948 остава на 12-а позиция с едвам 1. В петия кръг благоевградчани гостуват на ЦСКА, а столичани одобряват " Черно море ".

" Пирин ": 99. Петров, 38. Дюлгеров, 73. Бенгюзов, 31. Станоев, 7. Брахими, 3. Занев, 18. Дяков, 11. Манолев, 29. Костов, 14. Николов, 6. Попев.

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 4. Лясков, 3. Пиргов, 25. Г. Ангелов, 22. Илиев, 8. Климентов, 18. Чочев, 33. Иванов, 20. Бастунов, 10. Русев, 9. Д. Ангелов
Източник: btvnovinite.bg