Пирин (Благоевград) загуби с 2:3 от Царско село в контролна

...

Пирин отнесе три гола в София

Пирин (Благоевград) загуби с 2:3 от Царско село в контролна среща, играна в София. В този мач наставникът на “орлетата” Милен Радуканов даде късмет да играят и много юноши. Отборът беше без Александър Башлиев, Тодор Паланков и националите Благой Макенджиев и Петър Христов. А още при започване на мача травма получи и Анти Рения.

Домакините поведоха с гол на Петър Коруджиев в 41-ата минута след груба неточност на футболистите на Пирин при изнасянето на топката. В 49-ата Марио Топузов направи дузпа и от бялата точка капитанът на Царско село Павел Петков направи 2:0. След час игра Радослав Кирилов понижи с първия си гол с фланелката на Пирин. Той влезе в игра след почивката. Дошлият на проби холандец Джани вкара след 8 минути трети гол за " Царете " след прекрасен удар от въздуха. Той е младеж на Беверен. Аймен Суда оформи по-късно крайното 3:2.

Контролата в комплекс Царско село изгледаха куп футболни хора - Вили Вуцов, Георги Йомов, Костадин Хазуров, Тони Тасев и доста други.