Пикът на епидемията се пренесе от Азия в Европа и

...
Пикът на епидемията се пренесе от Азия в Европа и
Коментари Харесай

Българка, изкарала карантина в Ухан, посочи грубите грешките на европейците при извънредно положение

Пикът на епидемията се придвижи от Азия в Европа и разликата в метода за справяне с рецесията на двата континента става все по-видима. Наша сънародничка се оказа в огнището на болестта и в Китай, и в Германия и претърпя карантина на два континента. Да живееш в изолираност – това е нещо, което студентката Преслава Пешкова познава добре. Българката е на специализация в Ухан сега, в който пламва епидемията от COVID-19. Там остава затворена две седмици – през втората, без въобще да излиза, с храна, доставяна до вратата й.

Връща се в Германия, където две седмици е под карантина в казарма, преобразена в хотел и има право да излиза единствено за малко пред постройката. Как китайците и европейците одобряват изключителното състояние.

Ето какво описа самата Преслава Пешкова пред Българска национална телевизия:

И в Китай можехме да излизаме на открито, само че по улиците беше в действителност празно, хората съблюдаваха съвета на държавното управление. Докато в Щутгарт хората не одобряват съществено нещата. Излизат на открито, не носят маски, не съблюдават отдалеченост, употребяват публичен превоз, пазарят, споделя тя пред Българска национална телевизия.

Преди 4-5 дни може би, излязох с маска, нямаше никой различен с маска, с изключение на мен и ми се случи на няколко пъти да ми крещят в лицето „ Корона! Коронавирус! “ Дори ми се изкашляха два – три пъти. Отделно, където и да вървя, хората ме зяпат и то грозно зяпане! “

В Германия се усещам по-застрашена.Защото даже аз да съблюдавам тези ограничения, има заплаха, излизайки на открито да се запася с артикули, аз да се заразя, тъй като другите не ги съблюдават – не носят маска да вземем за пример или не носят ръкавици или не съблюдават отдалеченост. Дори аз да желая да спася себе си, не мога.

Неспазването на рестриктивните мерки си изяснявам освен с лекомислието на европейците, само че и с метода на управляващите, които са оповестили, че е евентуално да се разболеят към 70% от популацията. За разлика от Китай, Европа няма ресурса да строи лечебни заведения, да активизира голям брой лекари и да лекува огромен брой пациенти по едно и също време.

Мисля, че ние сме много капризни в Европа, защото имаме доста повече благоприятни условия и сме привикнали на разкош, до момента в който хората в Китай са по-скромни и се задоволяват с това, което им се дава и те мощно имат вяра, че държавното управление прави всичко допустимо, с цел да им помогне и няма да ги остави в потребност.

Като човек, прекарал повече от месец затворен сред четири стени, Преслава поучава хората да си намерят занимания, до момента в който са вкъщи, с цел да оползотворят, а не да пропилеят времето – да вземем за пример, тя се е записала на онлайн курсове, прави извършения, чете книги, играе настолни игри.

Виж още:

Източник: skafeto.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР