Партизан победи със 73:72 (16:19, 17:18, 18:20, 22:15) Фенербахче като

...

Партизан спечели дербито с Фенербахче в последната секунда

Партизан победи със 73:72 (16:19, 17:18, 18:20, 22:15) Фенербахче като посетител в мач от 15-ия кръг на Евролигата. Успехът е шести за сръбския гранд, който има и девет провали в сметката си. Турският отбор пък е с баланс 10-5.

Срещата стартира като дерби още в първите минути, като след 10 минути игра разликата беше едвам 3 точки в интерес на домакините. До почивката турските баскетболисти съумяха да усилят актива си единствено до 4 точки. След паузата „ фенерите “ продължиха да натрупат въпреки и дребна преднина, като преди заключителните минути тя към този момент беше 6 точки. Въпреки това заключителните минути на конфликта в Истанбул се оказаха най-интересни. В тях играчите на Партизан се развихриха и 3 секунди преди края те съумяха да се поздравят с успеха.

За Партизан по 12 точки вкараха Матиас Лесор и Кевин Пънтър, а Скоти Уилбекин се разписа с 14 за Фенербахче.

Снимка: twitter.com/PartizanBC

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.