Пари Сен Жермен победи с 3:2 като гост Брест в

...

ПСЖ си усложни максимално живота срещу Брест

Пари Сен Жермен победи с 3:2 като посетител Брест в извънредно любопитен мач от 10-тия кръг на Лига 1. Победата за парижани не пристигна по никакъв начин елементарно.

Уарен Заир-Емери откри за тях в 16-ата минута, а Килиан Мбапе удвои в 28-ата. Стив Мюние обаче съумя да понижи в 44-ата минута за Брест, а Жереми Ле Дуарон изравни в 52-рата. Килиан Мбапе обаче още веднъж се трансформира в основно действашо лице, откакто съумя да довкара пропуснатата от самия него дузпа в 89-ата минута и донесе успеха на отбора си.

По този метод парижани взеха трета поредна победа в Лига 1 и излязоха на втората позиция, единствено на точка зад водача Ница. Брест пък записа първа домакинска загуба в шампионата в последните си 5 мача и остава на 6-а по място.