Пари Сен Жермен победи Борусия Дортмунд с 2:0 в мач

...

ПСЖ се наложи над Борусия Дортмунд с два гола след почивката

Пари Сен Жермен победи Борусия Дортмунд с 2:0 в мач от първия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Килиан Мбапе и Ашраф Хакими се разписаха за спечелилите след почивката.

Срещата стартира с минута безмълвие за жертвите от естествените бедствия в Mароко и Либия.

През първото полувреме единственият прецизен изстрел бе на сметката на гостите. Джанлуиджи Донарума избави удар на Дониел Мален. Витиня имаше добра опция да открие резултата, само че шутът му срещна лявата греда.

След почивката парижани получиха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Никлас Зюле. Килиан Мбапе даде задатък на столичани с тъкмо осъществяване на 11-метровия углавен удар.

Ашраф Хакими удвои задатъка на отбора си в 58-ата минута. Бранителят показва самочувствие в противниковото наказателно поле. Мароканецът наказа някогашния си клуб с удар в далечния ъгъл.

Резервата ДжеймиБиное-Битънс имаше добра опция да понижи изоставането на гостите, само че стреля в лявата греда. Попадение в добавеното време на появилия се от резерната пейка ГонзалоРамош за френския първенец пък бе анулирано поради засада.

Другият мач от групата сред приключи при еднакъв резултат 0:0.