Пари Сен Жермен победи Аячо с 5:0 в мач от

...

ПСЖ разгроми Аячо и се доближи до титлата в Лига 1

Пари Сен Жермен победи Аячо с 5:0 в мач от 35-ия кръг на Лига 1. Килиан Мбапе изпъкна за столичани с два гола, като Фабиан Руис и Ашраф Хакими също бяха точни. Мохамед Юсуф си означи автогол, преди Ашраф Хакими и Тома Мангани да бъдат изгонени.

В 22-рата минута Фабиан Руис бе оставен непокрит в наказателното поле и с удар с външен фалц откри резултата. Ашраф Хакими удвои преднината на парижани, откакто изпрати топката в мрежата от непосредствена непосредственост.

Само 83 секунди след подновяването на играта през второто полувреме Килиан Мбапе също записа името си измежду голмайсторите. Французинът стреля при безредие в наказателното поле за 3:0. Нападателят на домакините удвои головата си сметка в дуела с компактно воле в 57-ата минута. Така голмайсторът бележи 25 шампионатани попадения в четвърти сезон в Лига 1.

Мохамед Юсуф оформи крайния резултат, като си означи автогол, в опит да пресече подаване на Маркиньос. До края на конфликта Ашраф Хакими и Тома Мангани получиха директни червени картони. Играчите на двата тима се спречкаха след нарушаване против Лионел Меси на стадион " Парк де Пренс " в Париж.

ПСЖ остава на лидерската позиция в класирането с актив от 81 точки, на 6 пред втория Ланс. Аячо заема 18-ото място в подреждането с 23 пункта.