Пари Сен Жермен отвя Бордо с 6:2 у дома на

...

ПСЖ вкара шест на Бордо, конфликтът между Неймар и Кавани вече е в миналото

Пари Сен Жермен отвя Бордо с 6:2 вкъщи на " Парк де Пренс " в мач от осми кръг на френската Лига 1. Неймар означи два гола, по един прибавиха Единсон Кавани, Тома Мюние, Килиан Мбапе и Юлиан Дракслер.

За гостите от Бордо се разписаха Юнус Санкаре и Малком. Неймар откри резултата с превъзходен удар от директен свободен удар в петата минута, а след негова асистенция Единсон Кавани повиши на 2:0 седем минути по-късно. Защитникът Мюние направи резултата типичен в 21-ата минута, а в 30-ата Санкаре понижи преднината на домакините. В 40-ата минута бе отсъдена дузпа за ПСЖ и Кавани кавалерски даде правото на Неймар да я бие. След като вкара първия си гол от бялата точка за парижани, Неймар отиде първо при Кавани и топлата прегръдка сред двамата сподели, че разногласието сред двамата кой да извършва дузпите към този момент е изгладен. Дракслер направи 5:1 в края на полувремето, а Мбапе бе прецизен в 58-ата минута. Бордо стигна до още един гол в самия завършек на срещата, а негов създател стана бразилецът Малком от дузпа. ПСЖ с 22 точки е отпред в таблицата, Монако има три по-малко, а Бордо резервира третото си място с 15 пункта. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg