Отличен старт на новия състезателен сезон направиха колоездачите на пловдивския

...

Цар Симеон 1898 стартира колоездачния сезон с две шампионски титли

Отличен старт на новия спортен сезон направиха колоездачите на пловдивския велоклуб „ Цар Симеон 1898”. Те завоюваха две шампионски трофеи и общо 6 подиума в първите колокритериуми от календара на Българския колоездачен съюз – за купа „ Долчини “ и купа " Пазарджик ".

В станалата към този момент традициционна конкуренция на купа „ Долчини “ националът на „ Цар Симеон 1898 “ Николай Генов първо завоюва бронзов орден в обичайния критеуриум (със спринтови обиколки) в София към спортна зала „ Армеец “, а по-късно първото място в идващия колокритериум (издръжливост посредством елиминация).

В първия старт Нико остана трети, откакто бе изпреварен от двамата асове на „ Хемус 1896 “ – Троян - Михаил Михайлов и Станимир Чолаков, само че на идващия ден взе заслужен реванш като напряко ги отвя на „ елиминацията “, като финишира безапелационно първи.

Преди седмица Генов стана трети за купа „ Пазарджик “ на затвореното трасе от 52 километра, подредено в местността " Острова ".

При юношите старша възраст младият гений на „ Цар Симеон 1898 “ Иво Узунов завоюва първата си огромна купа в публично съревнование, откакто подвигна купа „ Долчини “ в своята възрастова група.
16-годишният пловдивчанин победи с разлика главните си съперници за наградата – Валентин Георгиев от КК " Драг " и Тихомир Стоянов от " Янтра-Исполин " и по този начин заслужи първото място.

При младшата възраст двамата млади бегачи на „ Цар Симеон 1898 “ - Константин Маринков и Дениз Рустемов извоюваха втори места в двата следващи колокритериума за купа „ Долчини “, с цел да затвърдят положителното пловдивско показване.

„ Дволен съм от старта на сезона, и изключително от положителната спортна форма и кондиция, в която се намират моите момчета. Започваме чудесно новия сезон, уповавам се да продължим по този начин и в идващите стартове”, разяснява основният треньор на " Цар Симеон 1898 " Петър Павлов.